Ogrzewania

Grzejniki elektryczne - wygoda i bezpieczeństwo

Grzejniki elektryczne Purmo
Grzejniki elektryczne są coraz chętniej stosowanym sposobem ogrzewania domów. Nowoczesne grzejniki elektryczne są bezpieczne, energooszczędne i nie wymagają dużych nakładów na instalacje. Najczęściej jest to świadomy wybór użytkowników, jako alternatywa dla ogrzewania zasilanego ze źródła ciepła na paliwa płynne lub gazowe, których ceny rosną w błyskawicznym tempie.

Panoramiczne kominki elektryczne

kominek elektryczny
Płonącym w kominku językom ognia trudno odmówić wdzięku i uroku. Wpatrując się w ich blask można oderwać się od rzeczywistości, odpocząć i nabrać sił na nowe wyzwania. Specjalnie z myślą o amatorach relaksu w domowym zaciszu powstały panoramiczne kominki elektryczne SP 6, SP 9 i Vega marki Optiflame...

155 urodziny grzejnika i ciepło systemowe

kaloryfer
Kaloryfer, czyli „niosący ciepło” (łac. Calorifer) – stały element wystroju prawie każdego wnętrza, czy to mieszkalnego czy publicznego – używany jest przez ludzi już od 155 lat.

Dziś grzejnik jest stałym elementem popularnego systemu ogrzewania systemowego, a mało kto wie, że prototypy tego mechanizmu powstawały już w czasach antycznych.

Hypokaustum, czyli starożytny odpowiednik tak popularnego współcześnie ogrzewania podłogo­wego, dostarczał ciepło korzystającym z łaźni Grekom już w II w. p.n.e...